Władze Fundacji Sławek

Marek Łagodziński - Prezes
Osoba najważniejsza w Fundacji - od której wszystko się zaczęło... Założyciel i od wielu, wielu lat prezes Fundacji Sławek. Gdyby nie jego determinacja, ciężka praca oraz umiejętność skupiania wokół ludzi dobrej woli, entuzjastów, studentów i wolontariuszy nic by się nie wydarzyło...
Był inicjatorem wszystkich najważniejszych działań, programów i projektów. Nigdy nie traci wiary w innego człowieka...Każdy kto się z nim zetknął wie, że dewiza "Mnie nie interesuje jak żyłeś dotychczas, ważne jak chcesz spędzic resztę życia" najlepiej oddaje jego bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w pomoc...
marek@fundacjaslawek.org

Krzysztof Łagodziński - Wiceprezes
Krzysztof Łagodziński współzałożyciel i wiceprezes Fundacji Sławek. Absolwent Wydziału Zarządzania Biznesem Polish Open University BBA. Certyfikowany Project Manager IPMA D. Autor i koordynator ponad 100 projektów, których celem jest wspieranie osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym w drodze do samodzielności. W Fundacji Sławek koordynuje pracę zespołów projektowych. Specjalizuje się w realizacji projektów pomocowych w tym finansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Przedsiębiorca społeczny. Pomysłodawca projektu Goji Land - pierwszej w Polsce społecznie zaangażowanej plantacji owoców Goji.
Wielki miłośnik żeglarstwa, podróży, muzyki i tańca.
biuro@fundacjaslawek.org

Feliks Dumanowski - członek zarządu
biuro@fundacjaslawek.org

Marek Wdowiński - członek zarządu
biuro@fundacjaslawek.org

Sławomir Piechocki - członek zarządu
biuro@fundacjaslawek.org
Rada Fundacji
Danuta Gajdus - przewodnicząca
biuro@fundacjaslawek.org
Ks. Jan Sikorski - wiceprzewodniczący
Pierwszy kapelan Duszpasterstwa Więziennego RP - godność tą sprawował od 1990 do 2001 roku. Od 2011 roku protonotariusz apostolski (infułat). Jest twórcą Bractwa Więziennego - grupy zajmującej się religijną i materialną pomocą więźniom i ich rodzinom. Doktor teologii.
biuro@fundacjaslawek.org
Ks. Kazimierz Boguchwał Korbut - Orzechowski - członek rady
Aktor i ksiądz. Przez wiele lat (1994-2009) kapelan Domu Aktora w Skolimowie. Aktualnie rezydent Domu Aktora. Znany szerokiej publicznościz wielu ról teatralnych i filmowych choćby w takich filmach jak: Panny z Wilka, Człowiek z żelaza, Panny i wdowy, Złotopolscy (ksiądz Leski), Marszałek Piłsudski czy Jeszcze nie wieczór.
biuro@fundacjaslawek.org
Paweł Grzegorz Nasiłowski - członek rady
biuro@fundacjaslawek.org
Zespół Fundacji

Danuta Łagodzińska
Współzałożycielka i fundatorka Fundacji Sławek. Niekwestionowana ekspertka w dziedzinie pomocy społecznej, serce i dusza organizacji. Mediatorka. Absolwentka Akademii Papieskiej (Studia życia nad rodziną. Wieloletni Kierownik Poradni Rodzinnej Fundacji Sławek. Matka wszystkich fundacyjnych wolontariuszy i podopiecznych! Bez niej codzienne realizowanie misji Fundacji Sławek nie byłoby możliwe. U "Mamy Danusi" można się wypłakać, wyżalić, poradzić oraz usłyszeć dobre słowo...
buro@fundacjaslawek.org

Żaneta Łagodzińska
Z Fundacją Sławek związana od 2006 roku. Odpowiada za rozwój zawodowy, odkrywanie potencjałów i wsparcie przy poszukiwaniu zatrudnienia. Wcześniej wspierała takie projekty Fundacji, jak "Skazani na sukces..." , "Pierwsze kroki na wolności".
Zawodowo zajmuje się działaniami z obszaru coachingu i umiejętnosci miękkich. Doświadczenie zdobywała przede wszystkim poprzez udział w wielu projektach komercyjnych i unijnych, w których prowadziła warsztaty z komunikacji, kształtowania poczucia własnej wartosci, zajęcia z Racjonalnej Terapii Zachowania oraz indywidualne spotkania doradczo-zawodowe i sesje coachingowe. Praktyk Treningu Zastępowania Agresji, trener i coach kariery.
Ukończyła Wydział Pedagogiki na UMK W Toruniu oraz studia podyplomowe z zakresu coachingu profesjonalnego i doradztwa zawodowego.
Osoba energiczna, z potrzebą kreowania, rozwijania innych ludzi oraz inspirowania ich do zmiany swojego życia, z olbrzymią wiarą w drugiego człowieka.
biuro@fundacjaslawek.org

Łukasz Baranowski
Związany z Fundacją od 2018 roku jako Fundraiser i specjalista ds. komunikacji z interesariuszami.
Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie w sektorze handlowym.
Pracuje z nami nad wieloma projektami, w tym m.in. ,,Kompas”, "Goji Land" i "Społecznik"
Autor i koordynator akcji ,, Podziel się opłatkiem” której celem była zbiórka publiczna na cele statutowe Fundacji.
Osoba kreatywna i zorganizowana ,,nie ma dla niego rzeczy nie możliwych, czasem po prostu nie wiemy jak się za nie zabrać”.

Paulina Kuczma
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej. Założycielka studenckiej grupy Resokreakcja. Autorka akcji społecznej #nieskreślam, której celem jest pozytywna zmiana postaw wobec osób wykluczonych na rzecz akceptacji i wsparcia dla tych, którzy chcą rozpocząć nowe życie. Wolontariuszka Fundacji od 2015 roku. Aktualnie koordynator projektu Przez integrację do zatrudnienia. Pomysłodawczyni i mózg akcji #nieskreślam oraz OBIEKTYWnaWOLNOŚĆ.
paulina.kuczma@fundacjaslawek.org
Współpracownicy i Wolontariusze

Joanna Bernasiewicz
Z Fundacją "Sławek" współpracuje wspierając projekty skierowane do rodzin i dzieci osób osadzonych. Z Fundacją związana jest od 2010 r. Joanna z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacyjnym (ukończyła Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Wydział Nauk Pedagogicznych). Pełni funkcję społeczną kuratora sądowego. Aktualnie pracuje jako nauczyciel wychowawca.
wolontariuszka

Aneta Domżalska
Doktor nauk społecznych, pedagog, coach, trener szkoleń psychospołecznych.
Od 2007 r. pracuje z osobami niedostosowanymi społecznie i zagrożonymi niedostosowaniem społecznym. Przygotowywała i realizowała międzynarodowe programy profilaktyczno-resocjalizacyjne w Polsce i za granicą (Litwa, Syberia). Kilka lat pełniła funkcję sądowego kuratora społecznego. Pracowała w świetlicy socjoterapeutycznej. Prowadzi szkolenia interpersonalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Aktualnie pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.
Z Fundacją ,,Sławek” współpracuje od 2009 r., przez kilka lat jako koordynatorka projektu "Poczytaj Mi" oraz zespołu wolontariuszy. Współorganizowała spotkania dla skazanych i ich rodzin na terenie zakładów karnych oraz realizowała wiele fundacyjnych programów. Obecnie w fundacji prowadzi szkolenia psychospołeczne i współrealizuje projekt "Uwolnieni".

Dorota Dutkiewicz
Z Fundacją ”Sławek” związana od 2013 roku. Psycholog w projekcie ”Pierwsze kroki na wolności” w którym prowadzi warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnienia od alkoholu i rozmowy indywidualne zarówno ze skazanymi kobietami jak i mężczyznami. Częsta uczestniczka programu ”Świadectwa” w którym opowiada o działaniach Fundacji. Przez rok była stażystką w Oddziale Terapeutycznym uzależnionych od alkoholu ”Atlantis” w Areszcie Śledczym w Warszawie-Mokotowie. Studentka I roku Studium Psychoterapii. Wcześniej przez 3 lata wice-prezes Koła Naukowego Psychologii Kryminalnej na SWPS gdzie prowadziła prelekcje z zakresu profilowania kryminalnego. Ponadto od 13 lat lektor języka angielskiego. Absolwentka warszawskiego Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologia społeczna i filologia angielska.
Prywatnie miłośniczka polskiej sztuki ludowej.
wolontariuszka

Ewelina Kardas - Gola
Z wykształcenia socjolog i coach. W Fundacji "Sławek" znalazła się przez przypadek w 2010 roku, a pracowała w niej z zamiłowania…. W przeszłości pracowała ze skazanymi w więzieniach, do tej pory z nostalgią wspomina rozmowy indywidualne i Świadectwa. Jako trener pracy w projekcie "Skazany na sukces..." wspomagała byłych więźniów w znalezieniu pracy. Obecnie Koordynator wolontariatu oraz miłośnik kuchni Edmunda ;-)
wolontariuszka

Paulina Kuczma
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej. Założycielka studenckiej grupy Resokreakcja. Autorka akcji społecznej #nieskreślam, której celem jest pozytywna zmiana postaw wobec osób wykluczonych na rzecz akceptacji i wsparcia dla tych, którzy chcą rozpocząć nowe życie. Wolontariuszka Fundacji od 2015 roku. Aktualnie koordynator projektu Przez integrację do zatrudnienia. Pomysłodawczyni i mózg akcji #nieskreślam oraz OBIEKTYWnaWOLNOŚĆ.
wolontariusz i pracownik, paulina.kuczma@fundacjaslawek.org

Adam Nowakowski
Członek zarządu i prawnik Fundacji Sławek. Od kilku lat związany z Fundacją, prowadzi poradnictwo prawne na rzecz beneficjentów Fundacji w ramach Poradni Rodzinnej. Doradca z zakresu prawa w projektach realizowanych przez Fundację między innymi z funduszy europejskich. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego.
Mail z dopiskiem "dla prawnika".
prawnik, biuro@fundacjaslawek.org

Grażyna Samulska
Stały mediator w Sądzie Okręgowym w Warszawie i w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. Osoba uprawniona do prowadzenia postępowania medjacyjnego w sprawach karnych.Doświadczony mediator, wykładowca, trener i coach. Prowadzi mediacje w konfliktach rodzinnych, sprawach rozwodowych, sprawach cywilnych, z zakresu prawa pracy, gospodarczych i sprawach karnych.Prowadzi także szkolenia i warsztaty z metod rozwiązywania konfliktów oraz komunikacji w konflikcie.Wieloletni współpracownik Fundacji. Prowadzi rozmowy indywidualne na terenie zakładów karnych. Udziela wsparcia i konsultacji w sytuacjach konfliktowych i trudnych sytuacjach życiowych.
mediator
Dorota Stachowska
Współpracuje z Fundacją od 3 lat. Prowadzi księgowość i kadry. Rozlicza programy i dotacje realizowane w Fundacji Sławek. Odpowiada za przygotowań sprawozdań finansowych Fundacji. Doradza Zarządowi.
księgowa Fundacji
Marzena Stykowska
Jest psychologiem, pracuje w Fundacji "Sławek" od 2005 roku. Pomaga osobom opuszczającym zakłady karne w psychicznej adaptacji do życia na wolności, wspiera przy rozwiązywaniu problemów w relacji z samym sobą i innymi ludźmi. Spotyka się także z osobami pozostającymi z osadzonymi w relacjach rodzinnych, przyjacielskich, partnerskich, pomagając budować satysfakcjonujące relacje z nimi.
psycholog

Krystyna Zielińska
Krysia z fundacją związana jest od 2012 roku. Pracuje z nami przy różnych projektach.
Aktualnie pracuje w Punkcie Aktywizacji Zawodowej, który mieści się w Fundacji Sławek w ramach projektu "Od nowa". W 2016 roku w ramach projektu "Stacja Wolność" prowadziła nagrania bajek w AŚ na Białołęce, zajmowała się też ich obróbką - wszystko to w ramach projektu "Poczytaj mi". Wcześniej pracowała w poradni fundacyjnej przez blisko dwa lata prowadząc dyżury.
Posiada doświadczenia w pracy z grupami wykluczanymi i trudnymi m.in. pracowała jako terapeuta-cień w przedszkolu dla dzieci z autyzmem.
Mimo takiego zaangażowania znajduje czas by poszerzać i pogłębiać swoją wiedzę studiuje na Wydziale Psychologii - UW.
wolontariuszka

Krystyna Żołynia
Krystyna Żołynia jest pracownikiem Fundacji od kilku lat. Zarządza i opiekuje się Ośrodkiem Readaptacji w Mieni. To ona sprawia, że Ośrodek działa i jest w nim odpowiednia atmosfera. Prywatnie jest miłośnikiem zwierząt...uwielbia psy i wędkowanie. Jest wymagającą od siebie i innych osobą. Nasi chłopcy mówią o niej: "Twarda baba" jednak zawsze można na niej polegać.
opiekun i szef Ośrodka Readaptacji w Mieni
Współpracowali z nami:
Elżbieta Mazurczak
Anna Gryżewska